POPOLUDNIE V SEDLE KOŇA

 kone1kone2kone3kone4

Dňa 25. sepembra 2011 Schonstattské hnutie – Liga rodín  pripravilo športové popoludnie pre rodiny –  deti a mládež v jazdeckom klube Radosť v Prešove – Solivare.

scho

Možno by sme mohli začať tento príspevok veselou šarišskou piesňou ,,A od Prešova, a od Prešova…” Aj spoločné stretnutie ,,šonštaťákov” sa tiež začalo veselo a hlavne spoločnou modlitbou.

Nasledovala obhliadka stajne. Jozef Marcin, ktorý svoj voľný čas venuje jazdeckému oddielu, zaujímavo porozprával čo-to zo života a starostlivosti o koníky. Potom spolu so svojim synom Tomášom osedlali kone a vyše hodiny pomáhali deťom a niektorým odvážnym dospelákom vychutnať si jazdu a úžasný pohľad zo sedla koňa. Medzitým fungoval ,,bufet” tety Alenky Marcinovej – káva, čaj, pohostenie, ktoré do spoločného ,,kapitálu” vložili mamy-gazdinky. Myslíme si, že počas celého prežitého popoludnia bolo cítiť rodinnú atmosféru, ktorá je charakteristická pre schonstattské hnutie.Viac vám o tom povedia fotografie, ktoré nájdete v galérii na tejto internetovej stránke. Môžete si popri tom nôtiť spomínanú pieseň ,,A od Prešova..” Nedeľné popoludnie sme ukončili modlitbou- ďakovaním Nebeskému Otcovi za spoločne prežitý požehnaný čas. Ďakujeme hostiteľom rodine Marcinovej a všetkým , ktorí prijali pozvanie a vytvorili ,,rodinné” schonstattské spoločenstvo lásky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kone1kone2kone3kone4